Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Klimatyzacja w mieszkaniu i biurze

Klimatyzacja w mieszkaniu i biurze

klimatyzacja w mieszkaniu
19
Cze

Montaż klimatyzacji w mieszkaniu i biurze

Klimatyzacja to niezbędne wyposażenie nie tylko biura, czy sklepu, ale każdego domu i bloku. Wysokie temperatury mogą być niebezpieczne nie tylko kiedy jesteśmy wystawieni na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego warto zadbać o komfort swój, swoich współpracowników lub rodziny montując klimatyzację, zanim przyjdą największe upały.

Ochłoda w gorące dni

Kiedy za oknem temperatura sięga 30 stopni, na wagę złota jest każdy powiew rześkiego powietrza. Klimatyzacja do biura, czy domu, powinna przede wszystkim zapewniać nam komfort w upalne dni. Ma na celu nie tylko schładzanie powietrza, ale również jego nawilżanie lub osuszanie, a także oczyszczanie go z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Współczesne klimatyzatory wyposażone w szereg dodatkowych udogodnień. Standardem jest tryb cichy, dzięki któremu szybko zapomnimy o obecności klimatyzacji, a jej praca nie budzi w nocy domowników.

Kiedy ważne jest utrzymanie właściwej temperatury ze względu na dużą ilość sprzętu elektronicznego (tak jak to bywa w serwerowniach), w grę wchodzi bardziej profesjonalny sprzęt, tak zwana klimatyzacja precyzyjna. Jej głównym przeznaczeniem jest niedopuszczenie do przegrzania się cennego sprzętu, poprzez bardzo dokładne regulowanie temperatury w pomieszczeniu.

Split a multisplit

Najchętniej wybierana klimatyzacja do domu i biura to split. Składa się on z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej, połączonych freonowymi rurkami. Split instaluje się w otworze w ścianie, tak aby gorące powietrze wylatywało na zewnętrzną budynku.

W przeciwieństwie do splitu, multisplit może regulować temperaturę w kilku pomieszczeniach jednocześnie, przy wyłącznie jednym zewnętrznym klimatyzatorze. Różne rodzaje ścian wymagają innego sprzętu i podejścia, dlatego montaż klimatyzacji powinni zawsze wykonywać profesjonaliści.

Na straży zdrowia i dobrego samopoczucia

Przegrzanie organizmu, czyli hipertermia, niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. Należą do nich m.in. zawroty głowy, nudności, zaburzenia świadomości, a w końcu również utrata przytomności. Jej długotrwałe następstwa są jeszcze poważniejsze i mogą wiązać się z długotrwałą hospitalizacją. Podstawowym celem klimatyzacji jest niedopuszczenie do nagrzewania się pomieszczenia, które może mieć niekorzystne dla zdrowia skutki.

Nie jest to jednak wszystko, co robią w trosce o nasze dobre samopoczucie. Jonizują one również powietrze, oczyszczając je ze szkodliwych pyłków, bakterii, czy zarodników, które osadzając się na naszych płucach, mogą powodować alergie i choroby.

Klimatyzacja a konserwacja

Nie czyszczona regularnie klimatyzacja sprzyja powstawaniu wilgoci, co w efekcie prowadzi do rozwoju mikroorganizmów. Filtry wewnętrznego klimatyzatora można czyścić samodzielnie przy użyciu łagodnych środków bakteriobójczych. Dostęp do filtrów można uzyskać postępując zgodnie z instrukcjami producenta.

Należy również co pewien czas przemywać mokrą ścierką panele wlotowe i wylotowe z kurzu oraz brudu. Gruntowne czyszczenie wnętrza klimatyzatorów powinny wykonywać przeszkoleni serwisanci. Aby klimatyzację utrzymywać w dobrym stanie, przeglądu wystarczy dokonywać raz do roku.

Klimatyzacja staje się coraz powszechniejszym widokiem w biurach i domach. Do jej zalet należy nie tylko chłodzenie powietrza, ale przyczynia się również do jego oczyszczania. Warto zamontować klimatyzację jeszcze przed przyjściem największych upałów, żeby w pracy móc pracować wydajniej, a w domu czuć się bardziej komfortowo.