Tapetowanie w nowoczesnym stylu - Pomysły na tapetę w 2022

   modne tapety 2022
20
Gru

Malowanie i tapetowanie wnętrz to najprostszy sposób na odświeżenie mieszkania. Dzięki dobrze wybranej tapecie możemy szybko i tanio odmienić wygląd naszego lokum. Trendy na 2022 rok pokazują, że ten sposób wykończenia wnętrz nie przestanie być modny. Jakie pomysły na tapety sprawdzą się w przyszłym roku?

Art déco

Styl art déco okazał się prawdziwym hitem w wystroju wnętrz w 2021 roku. Wciąż jednak nie można się nim nasycić, dlatego w 2022 jeszcze chętniej będziemy sięgać po eleganckie, geometryczne kształty i bogate zdobienia, jakie proponuje nam ten styl. Tapetowanie ścian w stylu art déco sprawia, że stają się one jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza.

Wzór ten doskonale sprawdza się w salonie, jadalni i sypialni. Świetnie łączy się z antycznymi elementami wystroju, a zwłaszcza z eleganckimi tekstyliami i naturalnym drewnem. Ze względu na mocną kolorystykę oraz bogate zdobienia zwykle tapetuje się wyłącznie jedną ścianę bądź jej fragment. Modny staje się minimalizm, który polega na kładzeniu niewielkich wycinków tapet w sztukateryjnym obramowaniu.

Zieleń w centrum miasta

Ostatnie półtora roku pokazało, jak bardzo Polacy pokochali domową roślinność. W tym okresie coraz więcej osób zajęło się amatorską hodowlą różnych roślin, lub po prostu przygarnęło pod swój dach kilka doniczek, stanowiących ozdobę mieszkania. Nie da się ukryć, że to zamiłowanie do roślinności przyczyniło się do wzrostu zainteresowania tą tematyką również w dziedzinie wykończenia wnętrz.

Kraków zwykle kojarzy się nam ze smogiem i wzmożonym ruchem ulicznym. Nie inaczej jest w innych wielkich miastach, gdzie zieleni jest jak na lekarstwo. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy dużych aglomeracji nawet zajmując się tapetowaniem wnętrz, coraz chętniej sięgają po motywy roślinne i egzotyczne.

Modne są liście palmowe, monstery czy bananowca, a także bambusy czy kaktusy. Gdzieniegdzie pojawiają się również żywe elementy dżungli w postaci papug, tukanów, kolibrów czy innych ptaków. Takie elementy pojawiają się już nie tylko w salonie czy sypialni, gdzie dekorują jedną, główną ścianę, ale również w łazience czy kuchni. W tych pomieszczeniach stanowią jednak zwykle minimalistyczny dodatek do ogólnej kompozycji.

Motywy kwiatowe i boho

Z powyższym trendem wiąże się jeszcze jeden, popularny motyw. Delikatne, jasne, stonowane, tapety w stylu boho, związane z naturą oraz kwiatami stanowią doskonałą ozdobę pomieszczenia w bardzo subtelnej odsłonie. W przeciwieństwie do poprzednio opisanych trendów, tu próżno szukać intensywnych doznań wzrokowych.

Motyw ten doskonale sprawdza się w sypialni. Rzadziej stosowany jest w jadalniach oraz salonach, choć tam również może świetnie pasować. W zestawieniu z rustykalnym wystrojem wnętrza może stanowić wyśmienite uzupełnienie, tworząc przyjemne skojarzenia i optycznie powiększając wnętrze.