Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Czym wyłożyć taras? Porady i pomysły

Czym wyłożyć taras? Porady i pomysły

układanie tarasu
20
Cze

Kto z nas nie chciałbym mieć pięknego tarasu, na którym będzie mógł spędzić chwile relaksu po pracy, zjeść rodzinny obiad, czy grillować wieczorową porą? Jednym z elementów, które mogą przyczynić się do pięknego wyglądu tarasu, jest odpowiednio dobrane podłoże. Czy panele na taras to dobre rozwiązanie? Jakie jeszcze materiały można wykorzystać?

Panele na taras – czy to dobre rozwiązanie?

Rzecz, która jeszcze jakiś czas temu wydawała się nierealna, teraz wraz z rozwojem technologii jest jak najbardziej dostępna, a co więcej staje się przeważającym trendem. Drewnianą podłogę spotkamy już na co trzecim tarasie, a panele tarasowe dostępne w produkcji osiągają podobną trwałość, co posadzka z płytek, czy kostki brukowej.

Pamiętajmy jednak, aby należycie dbać o podłogę na tarasie, która jest narażona na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego powinniśmy dobrać najlepsze jakościowo materiały. Wtedy posłużą nam przez długie lata. W sprzedaży dostępne są specjalne lakiery i farby, które pomogą konserwować drewno i zatrzymać jego zalety na dłużej. Deski i panele na taras z pewnością doskonale sprawdzą się na tarasach w stylu tradycyjnym i rustykalnym. Jeżeli ktoś pragnie stworzyć miejsce pełne natury bezpośrednio obok wyjścia ze swojego mieszkania – to z pewnością będzie najlepszy wybór.

Drewno, płytki, czy kostka?

Wiemy już, że panele na taras to rozwiązanie, które z pewnością podniesie jego wartość estetyczną, jednak czy istnieją jakieś alternatywy? Jedną z najpopularniejszych metod układania podłogi na tarasie są płytki – ich pielęgnacja nie wymaga od użytkownika zbyt wielkiego nakładu pracy, a sama płytka bardzo elegancko się prezentuje. Warto pamiętać jednak, że zarówno same płytki, jak i klej, który będzie wykorzystany do fugowania, muszą być z przeznaczeniem do użytku zewnętrznego. Inny popularny typ podłogi tarasowej to taka wykonana z kamienia czy kostki. Tutaj można zauważyć przewagę nad panelami, jeśli bierzemy pod uwagę trwałość takiego materiału. Podłoga z kostki brukowej nie wymaga betonowej podbudowy, a sama kostka jest dostępna na rynku w bardzo szerokiej gamie kształtów i kolorów.  

Sposobów na wykończenie tarasu jest bardzo wiele. Niebagatelne znaczenie będzie miało też to, jaki klimat panuje w okolicy, którą zamieszkujemy. Jeżeli jest to miejsce, w którym opady deszczu, czy śniegu występują wyjątkowo często, może warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które będą odporne na wszystkie warunki atmosferyczne. Jeśli jednak mieszkamy w suchej strefie lub nasz taras jest odpowiednio zadaszony, drewniane panele na taras czy podłoga z desek z pewnością będą świetnym pomysłem!