Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Wykończenie ze stanu deweloperskiego

Wykończenie ze stanu deweloperskiego

mieszkania deweloperskie
30
Kwi

Postanowione – kupujesz mieszkanie! Agenci nieruchomości wymyślali cuda, żeby zwrócić Twoją uwagę zarówno w internecie, jak i dużymi reklamami rozsianymi w mieście. Wiele czynników ma wpływ na kupno wymarzonego domu.

Najpierw musisz odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. W jakiej okolicy chcesz mieszkać, ile metrów kwadratowych potrzebujesz? Lepiej wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego? I przede wszystkim, ile funduszy możesz na ten cel przeznaczyć.

Rynek pierwotny kontra rynek wtórny mieszkań

Niezależnie od tego, jak bardzo chcesz się już wyprowadzić z aktualnego miejsca zamieszkania, pamiętaj, że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Zwłaszcza jeśli szukasz mieszkania, w którym chcesz spędzić resztę życia.

Kiedy już wiesz czego szukasz, pozostaje ważna kwestia – na jaki rodzaj powinieneś się zdecydować. Wszystko zależne jest od tego jakimi pokładami finansów, czasu i cierpliwości dysponujesz.

Przewagą lokum, w którym ktoś już mieszkał, jest zdecydowanie cena, jednak jego wadą jest to, co w nim zastaniemy. Poza wystrojem oraz rozplanowanymi już pomieszczeniami przez ściany działowe, możemy spodziewać się również wieloletniej instalacji elektrycznej czy kanalizacyjnej.

Warto zwrócić uwagę na to, że kupując dom lub mieszkanie, które zostało niedawno wybudowane, zostało tworzone w oparciu o bieżące, najbardziej oszczędne rozwiązania i technologie.

Pełni to ważną funkcję ekonomiczną i pozwala zmniejszyć koszty oraz wpływać pozytywniej na środowisko, niż w przypadku bloków i kamienic, które korzystają z rozwiązań sprzed kilkudziesięciu lat.

Wykończenie mieszkania deweloperskiego

Wchodząc do nowego mieszkania w stanie deweloperskim, w zdecydowanej większości przypadków możemy spodziewać się tam pustej przestrzeni i jedynie najbardziej podstawowego wykończenia jak przygotowane do malowania podłogi, ściany, parapety, gniazdka elektryczne czy kaloryfery.

Wszystko zależy od umowy podpisanej z deweloperem. Jeżeli chcesz przeprowadzić gruntowną zmianę lub remont w mieszkaniu bez względu na to, na jakim rynku zostało kupione, kompleksowe wykończenie mieszkania ze stanu deweloperskiego przez profesjonalną firmę jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, który serdecznie polecamy.