Wykończenie mieszkania

 wykończenie mieszkania
13
Mar

Wykończenie mieszkania

Związane jest z wieloma pracami remontowymi, m.in. z dososowaniem instalacji wewnętrznych do projektu, wykonaniem prac malarsko-gipsiarskich, montażem podłóg, posadzek, paneli, a także sprzętu AGD, drzwi i oświetlenia oraz – najbardziej wymagających finansowo – wykończeniem łazienki i kuchni.

Budżet przy wykańczaniu mieszkania jest szczególnie istotny, ponieważ koszty związane z pracami remontowymi zazwyczaj zamykają się w kilkudziesięciu tysiącach złotych. Patrząc jednak na to, że sam zakup mieszkania był nie lada wydatkiem, bardzo zrozumiałe jest, że przyszli lokatorzy chcą wybrać jak najkorzystniejszą opcję, dzięki której nie przepłacą, dostaną materiały wysokiej jakości i będą mogli się jak najszybciej wprowadzić.

Właśnie dlatego warto zastanowić się nad trzema podstawowymi sposobami wykańczania mieszkań:

  • „Na własną rękę” samodzielnie zajmując się wszelkimi pracami wykończeniowymi

Wybierając tę opcję, przyszli mieszkańcy mają wpływ na każdy element prac remontowych. Samodzielnie wybierają produkty, a chcąc zaoszczędzić mogą skorzystać ze sklepowych promocji, na których niestety nie zawsze można dostać produkty wysokiej jakości. Dodatkowo część prac mogą wykonać własnoręcznie, jednak wiadomo, że nie każdy jest „złotą rączką”. Dlatego do bardziej wymagających działań najlepiej zatrudnić fachowców, by nie narażać się na nieplanowane wydatki spowodowane zniszczeniem materiałów czy kosztownymi poprawkami. Tego typu wykańczanie mieszkania jest jednak bardzo czasochłonne i aby szybko skończyć, lokatorzy będą musieli pracować po godzinach lub wziąć urlop.

 

  • Korzystając z kompleksowego wykończania wnętrz przez ekipę remontową

Dobór odpowiedniej ekipy remontowej, która składa się z fachowców różnych profesji pozwala na kompleksowe wykończenie mieszkania oraz bieżące sprawdzanie postępów. Zespół profesjonalistów zajmie się dopracowaniem wszystkich detali zgodnie z wymarzoną wizją klienta, tak, aby podkreślić unikatowość wnętrz i charakter właścicieli. Ze względu na znajomość rynku są dobrze poinformowani o promocjach i bardzo często jako firmy dostają zniżki na konkretne materiały. Dodatkowo prace wykończeniowe wykonywane przez ekipę remontową są zdecydowanie mniej czasochłonne mamy również pewność, że instalacje wykonane są fachowo, co jest niezmiernie ważne dla naszego bezpieczeństwa. Doświadczenie i profesjonalizm pozwalają na optymalizację czasu pracy i są gwarancją jakości, najczęściej opiewająca na 12 miesięcy. Nasza firma zapewnia 24 miesiące gwarancji na wykonane prace.

 

  • „Pod klucz” przez dewelopera

Wybór gotowego wnętrza od inwestora odbywa się już przy podpisaniu umowy, ponieważ przyszli lokatorzy za dodatkową opłatą, mogą wybrać również jedną z opcji wykończeniowych. Propozycja deweloperska jest dodatkowym wydatkiem, jednak umożliwia stosunkowo szybką przeprowadzkę, gdyż na mieszkanie od inwestora trzeba średnio czekać 6 tygodni. Każda opcja ma jednak swoje minusy, w przypadku mieszkania wykończonego „pod klucz” mieszkańcy nie biorą udziału w pracach, nie mogą zatem ani sprawdzić postępów, ani wprowadzić nawet minimalnych poprawek. Dodatkowo wizja deweloperska jest z góry nakreślona, zatem nie może sprostać w całości oczekiwaniom przyszłych mieszkańców. Zazwyczaj oferta materiałów, które możemy wybrać jest dość uboga. Tworzony jest tzw. „katalog” stosowanych materiałów i rozwiązań co sprawia, że nasze mieszkanie wygląda dość szablonowo. Właściciel mieszkania nie może sprawdzić jakości materiałów wykończeniowych używanych przez firmy remontowe zatrudnione przez dewelopera, ani jakości usług przez nich wykonywanych. Zazwyczaj nie wiadomo, która firma zajmuje się wykończeniem naszego mieszkania, gdyż umowa podpisywana jest z deweloperem, więc nie można sprawdzić opinii o niej – ani w internecie ani wśród znajomych.