Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Sufity podwieszane – sposób na idealny sufit?

Sufity podwieszane – sposób na idealny sufit?

  sufity podwieszane
31
Maj

Czym są sufity podwieszane?

Sufity podwieszane to świetny sposób na zakrycie niedoskonałości stropu lub zakrycie biegnących pod sufitem instalacji. Czasami stosuje się je również po to, by obniżyć sufit – dotyczy to np. sytuacji, gdy mieszkamy w budynku lub kamienicy o wysokim stropie i chcemy zmniejszyć przestrzeń, aby obniżyć rachunki za ogrzewanie. To wskazane zwłaszcza w przypadkach, kiedy sufit jest słabo izolowany. Sufity podwieszane sprawiają, że pomieszczenie nagrzewa się zdecydowanie szybciej, a my płacimy niższe rachunki

Sufit podwieszany może w znacznym stopniu poprawić również estetykę. Można wyeksponować na nim oświetlenie np. punktowe, belki świetlówkowe lub taśmy z oświetleniem LED. Okablowanie łatwo ukryć pod okładziną sufitową. Jeśli decydujemy się na to rozwiązanie wyłącznie z powodów estetycznych, wystarczy sufit podwieszany o grubości kilku centymetrów.

Sufity podwieszane stosuje się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i innego typu zabudowaniach. Najpopularniejszym materiałem, z jakiego się je wykonuje, są płyty kartonowo-gipsowe. To właśnie one zakrywają elementy konstrukcyjne stropu.

Jak wygląda konstrukcja sufitu podwieszanego?

Na ścianach montowane są najpierw profile do przymocowania systemu podwieszanego. Narzędzia potrzebne do pracy to poziomica lub laser krzyżowy – profile muszą być wyrównane pod sufit podwieszany. Niezbędna będzie oczywiście wiertarka i taśma uszczelniająca. Następny etap to mocowanie wieszaków bezpośrednio na suficie za pomocą odpowiednich kołków i wkrętów. Pomiary i wszelkie prace z tym związane muszą być wykonane bardzo precyzyjnie, z zachowaniem ściśle określonych odległości. Kolejnym krokiem jest mocowanie łat głównych sufitu podwieszanego do wieszaków bezpośrednich. To odpowiedni etap, by zastosować materiał izolacyjny, jeśli taki był nasz zamiar. Można również zastosować izolację przeciwwilgociową. Kolejnym etapem jest przycięcie do odpowiednich rozmiarów płyt kartonowo-gipsowych. Potrzebujemy do tego specjalnego nożyka i struga do krawędzi. Później idzie już z górki – montujemy płyty na suficie. Ważne: aby uniknąć odkształceń, rozpocznijmy od przykręcenia płyt w jednym narożniku lub w środku płyty. Prace najlepiej przeprowadzać w dwie osoby. Następnym krokiem jest gruntowanie krawędzi ciętych, czyli nałożenie za pomocą pędzla odpowiedniego preparatu na ukosowane krawędzi, a następnie zaszpachlowanie fug podwieszenia sufitu i wykonania finalnego szpachlowania.

Sufity podwieszane Kraków

Sufity podwieszane to najlepszy sposób na zamaskowanie nierówności, ukrycie instalacji, zmniejszenie powierzchni, którą trzeba ogrzać. Aby w prawidłowy, solidny i trwały sposób wykonać sufity podwieszane, najlepiej powierzyć montaż profesjonalnej, sprawdzonej firmie. Jeśli chcą Państwo zastosować w swoim mieszkaniu w Krakowie sufity podwieszane, zapraszamy do kontaktu. Wykonujemy instalacje sufitów podwieszanych nie tylko w Krakowie, ale również w rejonie Krakowa.