Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Prysznic bez brodzika – wady i zalety kabiny walk-in

Prysznic bez brodzika – wady i zalety kabiny walk-in

prysznic bez brodzika
21
Paź

Wanny i kabiny prysznicowe z brodzikami od zawsze królowały w polskich domach. Te masywne bryły do tej pory zajmowały sporo miejsca, co niekorzystnie wpływało na zagospodarowanie zwłaszcza tych najmniejszych łazienek. Jednak coraz częściej są one wypierane przez nowy trend, jakim jest prysznic bez brodzika. Rozwiązanie to jest nie tylko bardzo stylowe i estetyczne, ale i niezwykle praktyczne w codziennym użytkowaniu. Mimo rosnącej popularności posiada jednak swoje zalety i wad. Dlatego też warto dowiedzieć się, kiedy kabina walk-in sprawdzi się w naszym domu. Na czym polega odpływ linowy i biały montaż oraz czy warto w inwestować w kabinę walk-in, przeprowadzając remont łazienki?

Za co pokochasz prysznic bez brodzika?

To nowoczesne i stylowe rozwiązanie skutecznie pomoże wyeliminować problemy, z którymi dotąd borykali się wszyscy właściciele tradycyjnych wanien i pryszniców. Rosnące zainteresowaniem kabinami walk-in zachęca zatem, aby dowiedzieć się, jakie są zalety niesie ze sobą prysznic bez brodzika.

Dodatkowa przestrzeń

Niewątpliwą zaleta prysznica bez brodzika jest przede wszystkim rezygnacja z masywnej bryły, co pozwala uzyskać dodatkowe miejsce w łazience. Jest to niezwykle istotne w małych łazienkach, w którym każdy centymetr dodatkowej przestrzeni jest na wagę złota. Poza tym brak brodzika pozwala także optycznie powiększyć całe pomieszczenie oraz nadaje mu lekkości i przestronności.

Elastyczność kształtu

Dzięki rezygnacji z brodzika możemy w pełni dostosować przeszklenie kabiny do wszelkich wnęk i załamań oraz rogów otaczających ją ścian. Umożliwi to tworzenie ciekawych form kabiny prysznicowej. Prysznic bez brodzika pozwala też dowolnie regulować wielkość przeszklenia w zależności od potrzeb wszystkich domowników.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Kabina walk-in pozwala na wejście do niej bez pokonywania progów i wyższych przeszkód. Oznacza to, że jest rozwiązaniem wprost idealnym dla małych dzieci, osób starczych oraz zwierząt domowych. Bez problemu mogą też korzystać z niej osoby na wózku inwalidzkim. Dodatkowo przeszklenie może być otwarte z obydwu stron lub posiadać tylko jedną szybę. Co więcej, prysznic bez brodzika nie posiada szyn i zgięć, dzięki czemu jest niezwykle łatwy i szybki w codziennej pielęgnacji.

Wyjątkowa estetyka

Pozbycie się ciężkiego brodzik lub wanny zdecydowanie zapewnia o wiele więcej miejsca, ale i eliminuje problem ciężkości panujący w łazience. Przeszklenia, zwłaszcza te bezbarwne,  pomagają wyeksponować elementy aranżacyjne łazienki oraz  nadają niezwykłej lekkości pomieszczeniu. Gładkie tafle lub półtransparentne szkło satynowe to rozwiązanie bardzo minimalistyczne i nowoczesne. Dlatego też z powodzeniem dopasuje się do każdej przestrzeni i zapewni nowy wymiar naszej łazience.

Czy prysznic bez brodzika sprawdzi się w każdej łazience?

Choć prysznic bez brodzika ma wiele wyjątkowych zalet i nowoczesnych rozwiązań posiada również swoje wady. Zanim jednak zdecydujemy się na remont łazienki, jego instalację i biały montaż warto tę decyzję dokładnie przemyśleć .Okazuje się bowiem, że nie znajduje on zastosowania w budownictwie każdego rodzaju.

Wyższe koszty montażu

Choć mogłoby się zdawać, że rezygnując z brodzika uda nam się zaoszczędzić nieco pieniędzy, to bardzo się zawiedziemy. O tym, czy instalacja kabiny walk-in jest w ogóle możliwa musi zdecydować profesjonalista. Niestety samodzielny montaż jest zbyt trudny dla osoby, która nie zna się na tym. Fachowiec musi wziąć pod uwagę kilka czynników, które zdecydują, czy prysznic bez brodzika jest możliwy do wykonania w naszej łazience. To niestety oznacza, że jego usługa będzie nas sporo kosztowała. Biały montaż polega na zamontowaniu odpowiednio dobranych uszczelek, silikonu, fugi, taśm izolacyjnych i innych materiałów i urządzeń, które razem pozwolą na poprawne działania prysznica. Zapewni także prawidłowe doprowadzenie zimnej i ciepłej wody. Jednak wymaga on niezwykłej staranności i precyzji, które zapewnią bezpieczeństwo takiej instalacji. Usługa fachowca będzie też niezbędna, jeśli chcemy uzyskać zadowalające nas efekty wizualne.

Remont łazienki

Montaż kabiny walk-in nie jest pracą prostą. Zanim więc zarządzimy remont łazienki, zastanówmy się nad nim dwa razy. Prysznic bez brodzika, związany z nim montaż biały i odpływ liniowy wymusza skuwanie aktualnych płytek i szeroki zakres innych prac. Dlatego też specjaliści radzą, aby zaplanować jego instalację już na etapie projektowania łazienki. Odpływ liniowy polega na grawitacyjnym odprowadzaniu wody z podłogi do kanalizacji i stanowi podstawowy problem w montażu prysznica bez brodzika. Jest on jednak konieczny, aby profesjonalnie wyprofilowana posadzka mogła zapewnić bezpieczeństwo w trakcie chodzenia po niej boso.  W gotowych łazienkach po usunięciu brodzika założenie tego rodzaju odpływu często jest niemożliwe do realizacji.

Obowiązkowa hydroizolacja

Prysznic bez brodzika koniecznie musi być wyposażony w odpowiednią hydroizolację. Rozwiązanie to polega na pokryciu ścian specjalną, płynną folią. Jej zadaniem jest ochrona całego pomieszczenia oraz niższych pięter przed możliwością zalania. W tym przypadku również musimy skorzystać z usług fachowca, który za odpowiednią kwotę zabezpieczy naszą kabinę walk-in przed takim wypadkiem.