Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Profesjonalny montaż okien w Krakowie

Profesjonalny montaż okien w Krakowie

montaż okien kraków
1
Gru

Okna stanowią nieodzowny element każdego budynku, spełniają bowiem określone zadania, bez których budynek nie jest w pełni funkcjonalny, a jego użytkowanie może okazać się niewygodne, niejednokrotnie wręcz niemożliwe. Wobec podobnych okoliczności poprawnie zrealizowany montaż okien staje się wysoce istotny, dlatego trzeba przeprowadzić go starannie, unikając najczęstszych błędów. Jak skutecznie wykonać montaż okien i dlaczego warto zlecić to zadanie profesjonalistom?

Montaż okien – kompetentnie i z rozmysłem

Na jakość zrealizowanego procesu montażowego wpływa kilka istotnych i decydujących kwestii. Podstawową jest oczywiście rodzaj wybranych okien – warto wybierać modele z wyższej półki jakościowej, gdyż zapewniają one możliwość długotrwałego użytkowania, bez ryzyka uszkodzeń oraz niepożądanych rozszczelnień.

Obecnie najczęściej wybierane są okna plastikowe, które mogą cechować się konkretnymi parametrami, zoptymalizowanymi do indywidualnych wymagań klienta. Bez względu na rodzaj wybranych modeli – konieczny jest profesjonalny ich montaż, dostosowany do panujących w lokalu warunków oraz uwzględniający specyfikę zakładanych okien.

Nadzwyczaj istotne okazuje się usytuowanie okna w odpowiednim miejscu muru – należy wziąć pod uwagę grubość ściany, jak również konstrukcję muru i ogólne warunki cieplne budynku. Parametr ten jest tak istotny, z uwagi na konieczność zminimalizowania potencjalnych strat ciepła, generowanych naruszeniem ciągłości muru. Warto bowiem podkreślić, że montaż okien naraża budynek na pogorszenie warunków cieplnych, stąd niezbędna staje się wiedza i umiejętności fachowców, którzy powinni wstawić okna w sposób maksymalnie skoncentrowany na zachowanie izolacyjności termicznej.

Kolejnym ważnym krokiem jest zaizolowanie linii, w której okno łączone jest z murem. Specjaliści z firmy Malhaus posiadają niezbędne podstawy merytoryczne oraz doświadczenie, umożliwiające realizację skutecznego i profesjonalnego montażu okien w Krakowie.

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu okien

Istnieje szereg aspektów, które powinny być uwzględniane podczas przygotowań do montażu okien, jak również w trakcie jego realizacji. Poza wspomnianym powyżej optymalnym usytuowaniem okna w murze i zapewnieniem odpowiedniej izolacji, ważne jest zamontowanie listwy podokiennej, nazywanej inaczej listwą progową. Stanowi ona swoiste podparcie dla okna, umożliwiając również poprawne zamontowanie parapetów i niwelując powstawanie szczelin, obniżających poziom izolacyjności termicznej oraz przeciwwilgociowej.

Wyjątkowo ważne jest przygotowanie samego ościeża, które przed właściwym montażem okien powinno zostać oczyszczone, pozbawione gruzu i pyłu oraz pozostałości po demontażu starych okien. Zaniedbania w tej kwestii mogą poskutkować obniżeniem przyczepności pianki uszczelniającej, co z kolei generuje nieszczelności w miejscu łączenia ramy okiennej z murem.

Odpowiedni sposób montażu okien uwzględnia również zastosowanie optymalnej ilości łączników i elementów mocujących – błędy w tej kwestii mogą bowiem skutkować nikłą stabilnością okna, stopniowym jego rozszczelnieniem lub zbyt nasiloną sztywnością połączenia okna i muru, w konsekwencji której powstają pęknięcia tynku, a okno wypacza się.

Specjaliści od montażu okien są więc niezbędni, gdyż bazując na doświadczeniu i fachowych umiejętnościach, zrealizują to zadanie sprawnie i z dbałością o najważniejsze kwestie. Firma Malhaus to godna zaufania propozycja, idealnie odpowiadająca na potrzeby z zakresu montażu okien w Krakowie.