Gładzie gipsowe do profesjonalnego wykończenia ścian
Gładzie gipsowe to sposób na idealnie gładkie wykończenie ściany, które stanowi doskonałe podłoże do jej późniejszego malowania. Ważne jest profesjonalne położenie gładzi, gdyż niewystarczająca precyzja oraz najmniejsze mankamenty widoczne będą na powierzchni ściany i zaburzą jej estetykę także po malowaniu. Chcąc uzyskać pożądany rezultat, jakim jest wygładzona ściana, gotowa na dalsze czynności wykończeniowe, warto zapoznać się z tematyką kładzenia gładzi gipsowych. Od czego zależy skuteczność tego procesu?
Doświadczenie i precyzja – podstawa efektywnego wygładzania ścian
Warto podkreślić, że kładzenie gładzi to pracochłonne i wymagające zaangażowania zadanie, które powinno być przeprowadzane systematycznie i zgodnie z wytycznymi. Wydaje się więc, że samodzielne układanie gładzi może przerastać umiejętności i kompetencje większości osób – warto wobec tego skorzystać z usług profesjonalistów, którzy sprawnie i skutecznie wygładzą ściany, uzyskując pożądany efekt szybko i bez problemów. Specjaliści z firmy Malhaus oferują usługi z zakresu kładzenia gładzi gipsowych w Krakowie. Posiadają niezbędne doświadczenie oraz przygotowanie merytoryczne, dlatego z pewnością położą gładź gipsową w wymagany sposób.
Gładzie gipsowe – kolejność podejmowanych prac
Chcąc osiągnąć idealnie gładką powierzchnię ścian, należy bowiem przeprowadzić kolejne etapy wygładzania z zachowaniem należytej dokładności. Istotne okazuje się usunięcie wszelkich grudek tynku, których ekipa pozbywa się przy użyciu metalowych szpachelek. Następnie podłoże należy oczyścić z kurzu i zagruntować – profesjonaliści potrafią dobrać optymalny środek gruntujący, który powinien zostać dopasowany do właściwości ściany. Wybór preparatu zależy od stopnia chłonności ściany, gdyż cecha ta powinna zostać znormalizowana po gruntowaniu – ściana musi bowiem charakteryzować się optymalną przyczepnością, niezbędną do położenia gładzi gipsowej.
Gips wymaga odpowiedniego przygotowania – dokładne wymieszanie w zaleconych przez producenta proporcjach oraz uzyskanie pożądanej konsystencji okazuje się niezbędne dla późniejszego, estetycznego rezultatu. Gładź gipsową nakłada się przy użyciu narzędzi o zróżnicowanych parametrach – ich dobór wynika ze specyfiki danego pomieszczenia oraz wygładzanej powierzchni, z pewnością profesjonalna ekipa remontowa posiada bogate zaplecze narzędziowe.
Ważne w kładzeniu gładzi gipsowych okazuje się wzmocnienie narożników, które stanowią newralgiczne miejsca ścian i narażone są na uszkodzenia. W celu ich wzmocnienia używa się kątowników, zatapianych w nanoszoną masę gipsową. Po nałożeniu gładzi należy poczekać, aż powierzchnia wyschnie i poddać ją szlifowaniu – zabieg ten gwarantuje uzyskanie gładkiego podłoża, które następnie należy zagruntować. Malowanie ścian i sufitów można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu i związaniu gładzi – najbezpieczniej przystąpić do tych czynności, odczekując co najmniej dobę.
W związku z dość skomplikowanym procesem, jakim jest wykańczanie powierzchni ścian i sufitów, warto zlecić te prace profesjonalistom – firma Malhaus oferuje gładzie gipsowe w Krakowie i okolicach, zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.