Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Praktyczne rozwiązania w łazience – wanna pod zabudowę

Praktyczne rozwiązania w łazience – wanna pod zabudowę

wanna pod zabudowę
25
Maj

Wanna to dla wielu jeden z najważniejszych elementów każdej łazienki. To nie tylko podstawowe urządzenia sanitarne, ale także miejsce na relaks oraz chwile wytchnienia i prywatności. To właśnie dlatego wiele osób nie wyobraża sobie swojej łazienki bez wanny! Niestety czasami na przeszkodzie staje nam zbyt mały metraż pomieszczenia. W odpowiedzi na ten problem przedstawimy kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą zamontować wannę nawet do bardzo małej łazienki!

Biały montaż – jak dobrać urządzenia sanitarne?

Pod tajemniczo brzmiącym hasłem, jakim jest biały montaż, nie stoi nic innego jak dobór i montaż urządzeń sanitarnych w łazience. Będzie to wanna, sedes, bidet, umywalka, prysznic brodzik, baterie itp. Zanim przystąpimy do rozplanowywania przestrzeni w naszym pomieszczeniu łazienkowym, warto dokładnie przeanalizować, w którym miejscu znajdują się zawory oraz rury, do których będziemy musieli podłączyć większość z wymienionych wyżej urządzeń. Obecnie na całe szczęście nowoczesne technologie pozwalają na dość dużą elastyczność w tej kwestii, dlatego nie ma co się przejmować, jeżeli coś nie do końca jest na swoim miejscu.

Wbrew pozorom ważnym aspektem będzie także układanie płytek w łazience, czyli czynność, którą w większości przypadków wykonuje się jeszcze przed białym montażem. To właśnie dlatego warto zorganizować plan już na etapie wykończeń. Dopasowując konkretne urządzenia sanitarne warto wziąć pod uwagę estetykę, ale również ich funkcjonalność. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego, trzeba jedynie przyłożyć się do etapu projektowania swojej łazienki.

Jaka wanna do łazienki?

Zdecydowanie największym elementem w większości łazienek jest wanna. Ta spotykana jest w dwóch wariantach – wanna pod zabudowę (gdy misa wanny wkomponowana jest w mur i pokryta płytkami do łazienki) lub wanna wolnostojąca, czyli ustawiona bezpośrednio na podłodze w wybranym miejscu pomieszczenia.

Wanna pod zabudowę wymaga nieco więcej pracy, jednak daje też dużo więcej możliwości. Gdy już zdecydujemy się na jeden z typów, możemy wybierać z bardzo wielu wariantów dostępnych na rynku. Niektóre wanny sprzedawane są w komplecie z innymi urządzeniami sanitarnymi. Jedne będą bardziej designerskie, inne stworzone w stonowanym stylu tak, by dopasować się do finalnego wnętrza. W tym przypadku ograniczeniem jest tylko i wyłącznie metraż pomieszczenia, jednak jak się za chwile okaże i tutaj istnieje pewne pole do popisu.

Wanna pod zabudowę, a wanna wolnostojąca

Aktualnie biały montaż skupia się głównie wokół jak najbardziej wydajnych rozwiązań i to właśnie dlatego dzisiaj dużo częściej można spotkać wanny pod zabudowę, które oferują dużą funkcjonalność i stanowią doskonałe estetyczne dopełnienie wnętrza. Wanna pod zabudowę to także dobre rozwiązanie w przypadku, gdy mamy do czynienia z małą łazienką. Sprawi, że pomieszczenie będzie – jak to się mówi – bardziej ustawne, a co za tym idzie funkcjonalne. Kolejną zaletą wanien wkomponowanych w zabudowę łazienki jest estetyka. W połączeniu z odpowiednio ułożonymi płytkami, w łazience można osiągnąć naprawdę piorunujący efekt!