Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Płytki imitujące drewno w łazience

Płytki imitujące drewno w łazience

układanie płytek kraków
15
Sty

Stosowanie drewnopodobnych płytek w łazience staje się coraz popularniejszym pomysłem na praktyczne i zarazem estetyczne wykończenie wnętrza z naturalnym akcentem. Podpowiadamy, jak wyremontować łazienkę z wykorzystaniem płytek imitujących drewno.

Nowoczesny remont łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem urządzanym na lata – z tego powodu  przy wyborze materiałów wykończeniowych powinniśmy mieć na względzie dłuższą perspektywę ich użytkowania. Warto postawić tu przede wszystkim na wysoką jakość zakupionych materiałów i profesjonalną usługe układania płytek.

Łazienkową przestrzeń należy zaplanować z myślą o tym, aby korzystanie z umieszczonych w niej urządzeń było jak najbardziej wygodne i funkcjonalne. Istotny jest też wybór mebli, urządzeń i materiałów wykończeniowych, dzięki którym będzie można bez problemu utrzymać czystość.

Planując remont łazienki, warto rozważyć wybór płytek imitujących drewno, które są obecnie jednym z największych trendów na rynku. Drewnopodobne płytki dodadzą łazience wyjątkowego, ciepłego charakteru, a przy tym będą praktyczne i łatwe w utrzymaniu.

Dlaczego płytki drewnopodobne?

Płytki imitujące drewno najczęściej produkowane są na bazie gresu lub terakoty. Gres jest materiałem droższym od terakoty, jednak równocześnie bardziej wytrzymałym, odpornym na ścieranie i działanie środków chemicznych. Na rynku znajdziemy gres szkliwiony, który może okazać się szczególnie dobrym rozwiązaniem w łazience, ponieważ pokrywająca go cienka warstwa zabezpieczająca zapobiega nasiąkaniu płytki wodą.

Dobrej jakości materiał drewnopodobny wygląda praktycznie tak samo jak drewno, które niestety, choć piękne, nie powinno być stosowane w łazience (nadmierny kontakt z wodą ma dla drewnianych elementów bardzo negatywne konsekwencje).

Gres jest materiałem niezwykle prostym w pielęgnacji. Nie potrzebuje on specjalistycznych środków czystości – wystarczy wyłącznie regularnie go odkurzać oraz przecierać zwilżoną szmatką, aby na długo pozostał w dobrym stanie.

Warto również wspomnieć o tym, że płytki imitujące drewno bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego w łazience.

O czym należy pamiętać przy płytkach imitujących drewno

Montaż płytek imitujących drewno jest bardziej skomplikowany, niż montaż drewnianych paneli. Gdy decydujemy się na drewnopodobne płytki w łazience, powinniśmy pamiętać o tym, że są one w dotyku zimniejsze niż drewno – z tego powodu, jeśli nie posiadamy ogrzewania podłogowego, warto będzie zainwestować w dywaniki łazienkowe.

Należy również mieć na względzie to, że w przypadku uszkodzenia niewielkiego odcinka płytki, najprawdopodobniej będzie trzeba wymienić ją w całości, ponieważ jej renowacja jest trudna i nie zawsze możliwa.

Czym kierować się przy wyborze

Najważniejszym parametrem drewnopodobnych płytek jest ich odporność na ścieranie. Im wyższe jest tu oznaczenie, tym materiał jest bardziej zabezpieczony przed zniszczeniami wynikającymi z codziennego użytkowania. Dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na płytki oznaczone symbolem powyżej 3 PEI.

W łazience istotna jest antypoślizgowość. Im wyższą wartość posiada symbol R, tym powierzchnia płytek jest mniej śliska (dzięki czemu możemy zastosować je również pod prysznicem). Rekomendujemy zdecydować się tu na gres o wartości R 13 lub nawet wyższej.

Ze względu na warunki panujące w łazience warto będzie stawić na materiał odporny na działanie wody. Wybór szkliwionego gresu będzie tu zdecydowanie dobrym pomysłem. Warto wspomnieć również o tym, że gres szkliwiony, oprócz swojego praktycznego zastosowania, prezentuje się bardzo estetycznie w łazienkowej przestrzeni.