Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Ogrzewanie dla oszczędnych - metody ekonomicznego ogrzewania

Ogrzewanie dla oszczędnych

 ogrzewanie domu
16
Gru

Ze względu na niskie koszty eksploatacji, kotły na paliwa wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem podczas budowy domu lub remontu mieszkania. W przypadku wyboru kotła najlepiej decydować się na urządzenia ze spalaniem dolnym. Daje to możliwość kontrolowania procesu spalania oraz regulowania wydajności poprzez ilość powietrza za pomocą wentylatora.

Czym oszczędnie ogrzewać w domu 

Można pokusić się o ogrzewanie domu drewnem. W tym celu idealną propozycją będzie kocioł zgazowujący. Zastosowania technika zgazowania powoduje większą sprawność i efektywność pieca, przy niskim koszcie ogrzewania. W takich kotłach można palić zarówno drewnem różnej wielkości, jak i ścinkami czy nawet wiórami.

Alternatywą dla kotłów na drewno jest urządzenie do spalania peletów, które stanowią sprasowane pod ciśnieniem odpady drzewne. Ich zaletą jest wręcz bezobsługowy kocioł, do którego automatycznie jest dozowana ilość paliwa. Ciekawostką jest, że do tego rodzaju pieca można zamontować zbiornik, który będzie samoczynnie pobierać ilość paliwa nawet przez cały sezon grzewczy.