Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Ocieplenie poddasza w domu jednorodzinnym - Malhaus

Ocieplenie poddasza

 Ocieplenie poddasza
16
Gru

Dobra izolacja na poddaszu. Pianka pur. 

Prawidłowe ocieplenie dachu i ocieplenie poddasza ma ogromne znaczenie, gdyż przez źle zaizolowany dach może uciekać aż do 30% ciepła z domu. Poddasze użytkowe ze względu na swoją specyfikę jest narażone na wiele błędów montażowych wynikających z niewiedzy ekipy budowlanej. Dlatego też tak istotna jest odpowiednia i zrównoważona izolacja termiczna, nie tylko ścian ale i dachu.

Odpowiednie materiały i forma remontowa

Wystarczy użyć nieodpowiedniego materiału izolacyjnego lub zastosować nieodpowiednią grubość, by narazić się na dodatkowe koszty związane z uciekaniem ciepła, nadmiarem wilgoci i rozwojem grzybów i pleśni na poddaszu. Dlatego też, by ustrzec się przed negatywnymi skutkami złej izolacji należy wybrać odpowiedni materiał i co istotne, dobrą firmę budowlaną, która wykona zlecenie fachowo.
Warto sprawdzić czy firma remontowa posiada przeszkolonych pracowników oraz odpowiednie certyfikaty.

Wybierając materiał do ocieplenia poddasza, należy wiedzieć, że będzie on „wpychany” w przestrzenie pod poszyciem dachu. Z praktycznego punktu widzenia najistotniejsze jest, by każda szczelina była dobrze „zatkana”, a materiał izolacyjny dotarł do wszystkich zakamarków. Jeżeli tak się nie stanie, powstaną tzw. mostki termiczne a ciepło wraz z naszymi pieniędzmi będzie uciekać z domu.

Nowoczesne rozwiązanie w branży budowlanej

Za najlepszą izolację uznawane jest obecnie ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Pianki poliuretanowe to nowość na polskim rynku. Za pomocą natrysku ze specjalnego reaktora, pod ogromnym ciśnieniem przeszkolona ekipa umieszcza piankę, która rozrasta się 120 razy. Obecnie kompleksowy remont skupia się na wykorzystaniu najlepszych materiałów, najlepiej wykonanych przez profesjonalną firmę remontowo-budowlaną. 

Efektem jest idealne wypełnienie wszystkich wolnych i niedostępnych przestrzeni pianką. Zastosowana izolacja natryskowa dociera wszędzie i likwiduje szkodliwe mostki termiczne.

Zastosowanie pianki poliuretanowej wyznacza nowe standardy w budownictwie. Używana z powodzeniem od lat, na Zachodzie Europy oraz w Ameryce Północnej, zyskuje sobie w Polsce coraz większe grono zwolenników. Izolacja pianką jest dostrzegalna w comiesięcznych niższych kosztach ogrzewania, zabezpieczają zarówno przed hałasem, pyłem i kurzem.