Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Jak wybrać dobrą firmę remontową?

Jak wybrać dobrą firmę remontową?

firma remontowa kraków
26
Lip

Wybór najlepszej firmy remontowej w Krakowie i okolicach 

Aby remont przebiegł zgodnie z naszymi oczekiwaniami, wystarczy odpowiednia firma remontowa. Tylko tyle, a jednocześnie aż tyle. Fachowców w Polsce nie brakuje, jednak aby cieszyć się efektami ich pracy przez lata, przy wyborze ekipy będziesz musiał zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Telefon do przyjaciela

Na temat mniej lub bardziej spektakularnych remontowych fuszerek krążą legendy. Dlatego pierwsze kroki warto skierować do zaufanych osób, które mają doświadczenie w zatrudnianiu tego rodzaju firm. Jeśli możesz, przyjrzyj się rezultatom działań ekipy, którą chcesz wybrać. Firma Budowlana Malhaus umożliwia przyszłym klientom spotkanie się na remontowanym mieszkaniu. Zauważ jak przebiega kontakt, jakie rozwiązania proponuje firma oraz jak wygląda organizacja pracy fachowców. Opinie znajomych, staraj się potwierdzić w innych źródłach np. w  Internecie.

Rozmowy

Powinieneś mieć zaufanie do ekipy remontowej którą planujesz zatrudnić. Szczególnie jeśli nie będziesz obecny przy całym procesie, a w grę wchodzi wykończenie pod klucz. Dlatego jeśli jeszcze przed podpisaniem umowy, zachowanie przedstawicieli firmy wyda Ci się podejrzane, zrezygnuj z dalszej współpracy natychmiast. Ważne jest aby osoba kontaktowa zamiast ogólników wykazywała się wiedzą i profesjonalizmem.

Kiedy już zdecydujesz się na usługi konkretnej ekipy, omawianie warunków zacznij od ustalenia granic. Dopytaj o czas w którym ma się odbywać remont i ustal kto odpowiedzialny jest za zakup poszczególnych materiałów.

Umowa

To właśnie w umowie powinny znaleźć się wszystkie ustalenia między zleceniodawcą a firmą. Powinna ona zawierać informacje o zaliczkach, wynagrodzeniu, kosztach materiałów, czy sposobach i terminach płatności. Warto również określić warunki na podstawie których kosztorys może ulec zmianie.  Firma budowlana Malhaus zawsze przygotowuje bezpłatną wycenę prac, która jest rzetelna i nie zmienia się po remoncie.

Cena remontu zależy od wielu czynników, jak m.in. metraż, miejsce, czy zakres wykonywanych czynności. Upewnij się, że Twój kosztorys jest dokładny. Nie zgadzaj się na płatną wycenę lub kosztorys „na oko”, którą fachowiec wykonał w 2 dni, często bez spojrzenia na plan mieszkania. Skutkuje to zazwyczaj wielokrotnym zwiększeniem dopłaty po remoncie lub obniżeniem jakości stosowanych przez ekipę materiałów.

Jeśli zależy Ci na satysfakcjonującym efekcie remontu, nie decyduj się na usługi tzw. “złotych rączek”. Profesjonalna firma remontowa powinna zaproponować kompleksowe usługi wykonywane przez specjalnie do tego przeszkolonych fachowców, którzy są w posiadaniu nowoczesnych, ale sprawdzonych technologii oraz urządzeń. Warto poświęcić czas na poszukiwanie odpowiedniej ekipy remontowej, w końcu efekty ich pracy przełożą się na twój komfort mieszkania i spokój ducha.