Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Dekorowanie domu na Święta - pomysły dla domu i mieszkania

Dekorowanie domu na Święta

dekoracje do domu
21
Gru

Pomysły na udekorowanie domu na święta

Warstwa białego puchu, otulająca drzewa i dachy, jest najlepszym dowodem na to, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Niezwykłą atmosferę podkreślającą świąteczny klimat warto wyczarować wewnątrz domu, wykorzystując do tego kilka dekoracji. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, dzięki którym Twoja najbliższa przestrzeń zyska odrobinę magii i wyjątkowości.

Pomysł pierwszy: wianuszek na drzwi

W kulturze anglosaskiej, przed świętami Bożego Narodzenia, na drzwiach wejściowych domów od lat pojawiają się duże zielone wianki. Obwieszczają one światu, że oto mieszkańcy wchodzą w wyjątkowy czas w roku, kiedy wszystko smakuje lepiej, a ludzie są wobec siebie bardziej życzliwi. Jeżeli także Tobie marzy się piękny świąteczny wianek, wystarczy, że zaopatrzysz się w styropianową bazę, kilka gałązek świerku, szyszki, czerwone kuleczki imitujące jarzębinę, parę plastrów suszonej pomarańczy, laski cynamonu i anyż.

Korzystając z pistoletu do kleju na gorąco, do okrągłej bazy przyklej gałązki świerku w taki sposób, aby ją zakrywały. Rozmieść symetrycznie szyszki na wianuszku i przyklej je. W pustych miejscach umieść plastry suszonej pomarańczy. Do każdej przytwierdź, również za pomocą kleju na gorąco, po jednej lasce cynamonu i po anyżowej gwiazdce. Wolną przestrzeń wypełnij czerwonymi kuleczkami przypominającymi jarzębinę. Gotowe!

Pomysł drugi: malunki ze sztucznego śniegu

Pamiętasz te czasy, gdy w starym domu u babci na wsi mróz malował każdego ranka na szybie niesamowite zimowe konstelacje? Kryształowe formy, wychodzące spod ręki matki natury, zapierały dech w piersiach i były najpiękniejszą ozdobą w całym domu. Dziś, kiedy w większości mieszkań znajdują się szczelne okna PCV, mróz nie namaluje już niczego na oknie – musisz posiłkować się dekoracjami wykonanymi samodzielnie.

Przy pomocy szablonu z motywem śnieżynek i sztucznego śniegu w sprayu możesz w kilka chwil stworzyć piękny malunek, wprowadzający świąteczny nastrój do domu. Prawda, że wyszło pięknie?

Świąteczny lampion DIY

Wyczarowanie świątecznej atmosfery w domu wcale nie musi oznaczać kłopotliwego remontu mieszkania. Nie musi się też wiązać z koniecznością przemalowania ściany na zielony czy czerwony kolor. Żadna trwała i inwazyjna zmiana nie będzie potrzebna dla osiągnięcia wymarzonego efektu.

Wystarczy jedynie sięgnąć po dekoracje, które ozdobią dom w świątecznym czasie, a które będzie można łatwo zdjąć i schować do pudełka na następny rok. Jednym z elegantszych elementów bożonarodzeniowej dekoracji jest lampion. Do jego wykonania potrzebne będą: szklany wazon z dużym otworem (na przykład doniczka z przezroczystym przykryciem na sukulenty), zestaw lampek LED zasilanych baterią oraz dwukolorowe gładkie bombki w rozmiarze mini.

Pusty wazon wypełniamy szczelnie bombkami. Do środka wkładamy sznur lampek LED, pamiętając o tym, aby koniec przewodu znajdował się w zasięgu ręki. Świąteczny wazon rozświetlony sznurem lampek, ustawiony na komodzie czy rodzinnym stole, będzie prezentować się świetnie. Dekorowanie domu na święta to bardzo relaksująca i przyjemna czynność, która pozwala bardziej wczuć się w magię nadchodzących dni.