Cyklinowanie podłóg – podstawa pielęgnacji parkietu

Cyklinowanie podłóg
22
Sie

Posiadając w swoich wnętrzach mieszkalnych podłogę drewnianą, należy pamiętać o jej regularnej pielęgnacji oraz stosowaniu specjalistycznych preparatów, które zapewnią ochronę oraz estetykę poszczególnych desek. Podłoga drewniana narażona jest bowiem na oddziaływanie szeregu czynników, negatywnie wpływających na jej kondycję. W związku z tym niezbędne okazuje się jej sezonowe cyklinowanie podłóg, które przywraca pierwotną estetykę i umożliwia efektywniejszą pielęgnację drewna.

Na czym polega cyklinowanie?

Cyklinowanie podłóg to nic innego, jak delikatne ścieranie wierzchniej warstwy drewna, przy użyciu specjalistycznych narzędzi i maszyn – współcześnie najczęściej wykorzystuje się w tym celu różnego rodzaju cykliniarki, które pozwalają na szybszą i efektywniejszą realizację całego procederu.

Szlifowanie wierzchniej warstwy podłogi pozwala na usunięcie zarysowań, skaz oraz zabrudzeń, które obniżają estetykę wnętrza – dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, czynność ta przebiega szybko i sprawnie, jest również dokładniejsze. Warto w tym celu zatrudnić profesjonalistów, którzy posiadają dostęp do nowoczesnych maszyn cyklinujących, jak również potrafią dobrać głębokość ścierania do konkretnego rodzaju podłogi.

Dzięki umiejętnościom fachowców, podłoga zostaje wycyklinowana w idealnym stopniu, bez ryzyka jej nadmiernego starcia i nieumyślnego uszkodzenia. Specjaliści z firmy Malhaus oferują profesjonalne cyklinowanie podłóg w Krakowie – bez wątpienia warto im zaufać, powierzając w wykwalifikowane ręce swoje podłogi.

Profesjonalne cyklinowanie podłóg Kraków – dlaczego lepiej zatrudnić fachowców?

Podczas pielęgnacji podłóg należy szczególną uwagę zwracać na stan wykorzystywanych urządzeń – warstwa ścierająca powinna być regularnie wymieniana, a kółka maszyny cyklinującej oraz wałek główny muszą być czyste, by nie generować dodatkowych zabrudzeń.

Wyjątkowo ważny jest kierunek cyklinowania kolejnych warstw podłogi, jak również zoptymalizowanie podejmowanych działań, z uwzględnieniem rodzaju drewna, położenia słojów oraz stopnia zniszczenia desek. Możliwe jest cyklinowanie podłogi nowej, w celu przygotowania jej do impregnacji specjalistycznymi preparatami ochronnymi, jak również starych parkietów, wymagających odświeżenia i regeneracji.

Okazuje się, że proces cyklinowania wymaga doświadczenia oraz wiedzy, które pozwolą na skuteczne i bezpieczne ścieranie podłogi, przy użyciu odpowiednich środków. Należy bowiem znać specyfikę drewna oraz podłóg, wykonanych z tego surowca, by zrealizować cyklinowanie bez ewentualnych błędów.

Wszelkie niedociągnięcia w tym procesie stają się widoczne dopiero po lakierowaniu podłogi – wtedy zazwyczaj jest już za późno na jakiekolwiek poprawki, a nieestetyczny wygląd parkietu odbija się na designie całego pomieszczenia. Decydując się na cyklinowanie podłóg, warto więc wybrać profesjonalną firmę, której można zaufać – Malhaus z Krakowa to z pewnością dobry wybór.
  • Share: