Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/malhaus/domains/malhaus.pl/private_html/web/core/Page.php on line 2
Remont biura i lokalu usługowego

Remont biura i lokalu usługowego

remont biura
9
Paź

Remont biura, podobnie jak remont własnego mieszkania, ma na celu poprawę warunków i komfortu użytkowania. Prace remontowe dla domu i biura, z pozoru podobne, mają zupełnie inny wymiar i przeznaczenie, dlatego w przypadku biur i powierzchni użytkowych niejednokrotnie natknąć się można na określenie “modernizacja”. Jest to związane z inwestycyjnym charakterem przedsięwzięcia, jakim jest remont lokalu usługowego.

Jakie korzyści przynosi remont biura

Modernizacja, czyli unowocześnienie biura, jest inwestycją trójnasób korzystną. Pozytywne efekty remontu lokalu usługowego odczują bowiem zarówno klienci, pracownicy, jak i sam właściciel firmy. Siedziba firmy lub przestrzeń biurowa, w której odbywają się spotkania z klientami, pełni funkcję reprezentacyjną. Nowoczesny budynek świadczy o profesjonalizmie i odniesionych przez firmę sukcesach, pomagając w budowaniu relacji z klientami.

Nie bez znaczenia pozostaje również wpływ wizerunku w oczach zatrudnionych osób. Zapewniając atrakcyjne warunki do pracy, wpływa się na morale, a co za tym idzie, efektywność pracowników. Zadowolenie obu grup “beneficjentów” remontu biura, jak można się domyślać, ma znaczący wpływ na wyniki firmy, dzięki czemu modernizacja nabiera charakteru inwestycyjnego.

Jak przygotować się do remontu?

Jeśli prace remontowe obejmują gruntowną ingerencję w strukturę budynku, koniecznym może okazać się uzyskanie pozwolenia na budowę.

Warto również zaznaczyć, że w przypadku kamienic oraz innego rodzaju budynków wpisanych do rejestru zabytków, wykończenie pod klucz może wiązać się z podniesionym kosztem inwestycji. Jest to związane z wymogiem uzyskania zezwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków, a także, niezależnie od zakresu robót, pozwolenia na budowę. Remont lokalu użytkowego umiejscowionego w budynku figurującym w rejestrze zabytków wiąże się także z koniecznością zatrudnienia kierownika budowy o przynajmniej dwuletniej praktyce na budowie przy zabytkach.

Wykończenie pod klucz – o czym pamiętać?

Najważniejsza podczas współpracy z ekipą remontową jest komunikacja. Tylko dzięki precyzyjnemu określeniu potrzeb z uwzględnieniem instalacji wodnej i wymaganych urządzeń sanitarnych, możliwe będzie wykonanie podstawowych prac modernizacyjnych. Opisane powyżej wytyczne to jednak zaledwie ułamek potencjalnych działań, jakie może wykonać profesjonalny wykonawca w ramach remontu lokalu użytkowego.

W przypadku biura, wykończenie pod klucz obejmować powinno również: zaprojektowanie ergonomicznej sieci gniazdek elektrycznych, układu oświetlenia i ogrzewania, a także dostosowania wnętrza do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy, na przykład rodzaju podłogi lub zamontowania systemu klimatyzacji.

Remont lokalu użytkowego to ważny krok w rozwoju firmy, który może w sposób realny wpłynąć na jej sukces, dlatego warto postawić na profesjonalną firmę remontową z wieloletnim doświadczeniem. Jedynie współpracując ze specjalistami, będą mieli Państwo pewność, że prace modernizacyjne przebiegną szybko, sprawnie i skutecznie.